sobota, 11 stycznia 2014

Biżuteryjki dla WOŚP


Dzis o corocznej akcji w ktorej znow biore udzial. Przedstawiam nasze glowne projekty, w niektorych mialam nawet swoj skromny udzial :) Kilka slow o idei i w co sie przeistoczyla:


„Biżuteryjki dla WOŚP” to grupa niezależnych artystek zgromadzonych na forach dyskusyjnych i Facebooku. Inicjatorką akcji jest Edyta Woźniak ”Marisella” – artystka z Krakowa. W tym roku zebrało się aż 500 osób  - to aż o 400 więcej niż w roku ubiegłym! Wśród artystów są nastolatki i osoby 50+, z dwóch kontynentów oraz ponad 80 miast Polski i świata, zawodowe artystki i dziewczyny zajmujące się biżuterią hobbystycznie, 5 mężczyzn i grupa najbardziej zapracowana – około 250 matek. Wszystkie osoby zaangażowane w projekcie działają pro bono. Całe piękno tkwi w niezwykłym pomyśle na projekt. Każda osoba tworzy tylko jeden element danego projektu, który później składany jest w całość przez wybraną osobę. Dzięki temu w każdym przedmiocie wystawionym na licytację zamknięta jest praca i serce kilkudziesięciu osób.


Wszystkie prezentowane poniżej projekty można licytować na Allegro:A teraz czas na prezentacje poszczególnych cudów! :)W projekcie wzielo ponad 200 osob, tworzacych w technice haftu sutaszowego. Wraz z Gosią Sową, która podjęła się uszycia gorsetu i torebki z ponad 400 drobnych elementów, miałam przyjemność koordynować projekt oraz zrobic dwa elementy różowe i centralnego czarnuszka :) A oto cała nasza niesamowita ekipa:  Trzy niesamowite naszyjniki z niezwyklymi kamieniami: larimarem, turkusem i kamieniem księżycowym, w oprawie ze srebra i z niezwykłymi dodatkami.


   Trzy niesamowicie piękne i tak od siebie różne projekty beadingowe, w dwóch 
pierwszych miałam okazje wziąć udział :)

 


 Niezwykle żywy kolorystycznie i optymistyczny kulkowy komplecik :)


 Ta torebka powstawala miesiącami, a jej "sercem" sa drobniutkie serduszka ktore wykonalo kilkadziesiat osob, w tym niezwyka ekipa biżuteryjkowa na zlocie w Tucholi.
Oryginalna kopertówka to dzieło Zuzi Góskiej, a ja dołożylam swoje 3 maluszki :) Przepiękny naszyjnik wykonany z miedzi, z przepieknym korundem w centrum :)
Przypominam, że wszystkie te niezwykłe biżuteryjne dzieła naszych rąk i serc można licytować tu:1 komentarz: